بر اساس یک نظرسنجی، جاسوس‌افزارها بزرگ‌ترین تهدید اینترنتی محسوب می‌شوند

بر اساس نتایج یک نظرسنجی در حالی که جاسوس‌افزارها بزرگ‌ترین تهدید امنیتی برای سازمان‌ها به شمار می‌روند، آمار ورم‌ها، ویروس‌ها و خطرات مربوط به مرورگرها کاهش یافته‌ است.
به گزارش سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ انجمن صنعت فن‌آوری رایانشی اعلام کرد که ‌۵۵ درصد از سازمان‌های پاسخ دهنده به نظرسنجی که اخیرا انجام شده اعلام کردند که میزان جاسوس‌افزارهایی که با آن‌ها مبارزه می‌کنند، طی سال گذشته افزایش یافته است.
در نظرسنجی انجام گرفته از ‌١٠٧٠ سازمان، بیش از نیمی از پاسخ دهندگان فقدان آگاهی کاربران را به عنوان یک چالش امنیتی بزرگ ذکر کردند.
همچنین ‌۴٩ درصد پاسخ‌دهندگان ویروس‌ها و ورم‌ها، ‌٢/۴۴ درصد سوءاستفاده‌ی کاربران مجاز و ‌۴٢ درصد حملات مبتنی بر مرورگر را به عنوان یک چالش امنیتی قلمداد کردند.
مدیر اجرایی انجمن صنعت فن‌آوری رایانشی در این زمینه اظهار کرد: تا چند سال پیش جاسوس‌افزارها به ندرت به عنوان یک نگرانی ذکر می‌شدند و این مثالی است از این که تهدیدات امنیتی چگونه اهداف خود را تغییر می‌دهند و حتی ممکن است بزرگ‌ترین چالش را برای سازمان‌های آگاه به مسایل امنیتی ایجاد کنند.

/ 1 نظر / 8 بازدید
مهدی

سلام انجمن گفتگو در ارتباط با مسائل مختلف ایجاد شده است. در ضمن اگه جای موضوعی خالیه, بگید تا ایجاد بشه. امیدوارم با فعالیتتون بتونیم این انجمن رو در موضوعات مختلف گسترش بدیم. با پیشنهاد شما میشه تالاری در مورد فعالیتتون ایجاد کرد. www.forum.porforoush.com info@porforoush.com