رایت 800مگابایت بر روی سی دی معمولی

شاید برایتان پیش اومده باشه که مثلا یه برنامه دارید که حجمش از 700 مگابایت بیشتر باشه . و می خواهید اونو رایت کنید در این مواقع می بایست اون برنامه رو فشرده کنید که البته شاید باز هم اون برنامه تو سی دی جا نشه . با این ترفند می تونید بر روی سی دی های معمولی حتی تا 1 گیگا بایت اطلاعات ذخیره کنید .
ابتدا می بایست ببینید رایتر شما overburning ساپورت می کنه یا نه . برای تست این کار مراحل زیر را دنبال کنید :
ابتدا به برنامه Nero رفته و سپس کلید های ترکیبی Ctrl + R را فشار دهید . تو این پنجره ببینید که در قسمت Recorder information ، رو به روی عبارت Over burn عبارت suported نوشته شده است یا نه . اگر عبارت ساپورت نوشته شده باشد شما می تو نید از این ترفند استفاده کنید .
حال به منوی File رفته و قسمت preferences رو انتخاب کنید سپس در قسمت Expert features دقت کنید که عبارت enable overburn قعال باشد . در زیر همین گزینه مقدار مجاز overburn رو به دقیقه مشخص کنید .
حال به منوی File رفته و گزینه New را انتخاب کنید و در قسمت Multisession گزینه No Muttisession را انتخاب نمایید . سپس در قسمت Burn عبارت Write Method رو به Disc at Onec تبدیل کنید .
حال می تونید سی دی خود را رایت کنید مقدار رایت هم بستگی خیلی زیادی به رایتر داره
.


************************************************** **

همان طور که میدانید نرم افزارهای موجود برای رایت سی دی ها برای رایت فضای استاندارد سی دی را که MB700 بوده را پشتیبانی کرده و به شما اجازه رایت اطلاعات با حجم بیشتر از MB700 را نمیدهند . با یک ترفند ساده شما میتوانید از سی دی مخصوص MB800+ خود بطور کامل استفاده کنید. که ما در اینجا قصد معرفی نرم افزار معروف برای رایت را داریم که همگی با آن آشنایی کامل را دارید . نام این نرم افزار Nero Burning ROM است که یکی از کاربردی ترین نرم افزار های رایت سی دی به شمار می آید.

ابتدا وارد محیط نرم افزار بشوید. از منوی File گذینه Preferences… را انتخاب میکنیم.
در پنجره باز شده تب General را انتخاب کرده و در قسمت Status bar عدد های دو قسمت دقیقه Yellow marker و Red marker را به ترتیب به 80 و 91 تغییر میدهیم .
در پایان برای اعمال تغییرات گذینه Apply و سپس Ok را انتخاب می کنیم . حال میتوانیم به اندازه 90 دقیقه و یا 800 مگابایت اطلاعات را روی سی دی رایت کنیم.

/ 0 نظر / 6 بازدید